Varenummer V22222936
Impeller
Impellere og impellerkit til innenbordsmotorer og påhengsmotorer fra Volvo Penta, Yanmar, Suzuki, Honda og Tohatsu – originaldeler og alternativer fra Orbitrade og Osculati.
Velg filter
Viser77Produkter
Sort etter
Varenummer V21951352
Varenummer V21951362
Varenummer V21951342
Varenummer NMS1700417
Varenummer NMS1701416
Varenummer 1619418
Varenummer NMS1700441
Varenummer 1619405
Varenummer 1619408
Varenummer NMS1700467
Varenummer SUZ313383
Varenummer SUZ313381
Hva gjør impelleren?
Impelleren er gummihjulet i sjøvannspumpen som pumper kjølevann gjennom motoren. Gummien slites og blir stiv med tiden, og en impeller som går tørr kan bli ødelagt på kort tid. Bytt impelleren etter motorprodusentens serviceintervall, og ha gjerne en reserve om bord.
Finn riktig impeller
Impelleren må passe pumpen nøyaktig. Søk etter motormodell eller delenummer. Vi har impellere til Volvo Penta (blant annet MD-serien, D1–D16, 3.0 og V6/V8) og Yanmar (blant annet GM, YM, JH, LH, LP og LY), og impellerkit til påhengsmotorer fra Suzuki, Honda og Tohatsu. Originale Yamaha-impellere kommer i utvalget. Orbitrade-impellerne er et alternativ til originalen for mange Volvo Penta- og Yanmar-motorer, og Osculati har impellere som er krysshenvist til Jabsco- og Johnson Pump-nummer.
Bytt impelleren
Med impellertang fra Osculati, i stor og liten utgave, er det lettere å trekke ut den gamle impelleren. Har den gamle impelleren mistet vinger, må bitene finnes, så de ikke blokkerer kjølesystemet. Vingemuttersett fra Orbitrade gjør det raskere å åpne impellerlokket på enkelte Volvo Penta-motorer.
Se også sjøvannsfilter, servicesett for motor og alle servicedeler, og les Servicedeler – se vårt utvalg.









































