Denne siden bruker informasjonskapsler

Ved å bruke denne siden godtar du vår bruk av informasjonskapsler.

Alle ordre bestilt før kl 1300 sendes samme dag om lagervare!

Seatronic

Hvordan finne kokeapparatet eller komfyren du faktisk har plass til?

Seatronic gjør det enklere å finne koketoppen eller komfyren som passer til plassen på din båt, enten du skal bygge det inn i et eksisterende pantry eller det skal stå mer fritt.

Dette gjelder også kjølebokser og frysebokser for innbygging.

Valg av koketopp, stekeovn eller komfyr er selvfølgelig avhengig av ambisjoner på kokkeleringen og ikke minst hvor mange det skal lages mat til.

Men veldig ofte handler det også om hvor stor koketopp eller komfyr du fysisk har plass til der den skal monteres. Kanskje skal det erstatte en eldre modell, og da kan både plassen du har til rådighet og ikke minst den nisjen det sto i, påvirke valget

Når du har målene, kan du filtrere ut ovene som passer fysisk til båten din ved hjelp av vårt smarte filtreringsverktøy, slik at du enkelt finner kartplotteren som passer perfekt.

På Seatronic.no velger du "Kjøl og kok " => "Kokeapparat og komfyrer" => " Kokeapparater" eller " Komfyrer". Deretter kan du starte med å velge den eller de variantene av kokeapperatur som er best for deg (og eventuelt også produsent):

  • Kokeapperat -her kan du også velge antall bluss, om det skal være frittstående eller innfelt, og brennstofftype (hovedsakelig er det gasstopper vi har, men det finnes også for rødsprit)

Under komfyrer kan du velge mellom "Komfyr med bluss" og "Komfyr for innfelling"

  • Komfyr med bluss; her kan du også velge antall bluss

Deretter velger du riktige fysisk størrelse ved hjelpe av «slidere», eller «skyveknapper», 

Her kan du velge minimumsmål og maksimumsmål på høyde, bredde og dybde. Du kan velge å justere på en av de, to eller alle tre. 

For de fleste er kanskje «Bredde» og «Høyde» det viktigste men det er viktig å sjekke dybden også, og pass på om det er grunnere nede enn opp pga. skrogform (det er komfyrer som ikke er like dype nede pga. dette,og for å ta mindre plass med balanseoppheng,  men det kommer ikke frem i filteret). Er dette aktuelt for deg vil det allikevel gå ganske raskt å sjekke det ut hvis du har fått filtret bort mange av komfyrene allerede.

Merk også at det er selve produktmålene du kan filtrere på her. Mange av produktene har andre innbyggingsmål, så sjekk i spesifikasjonene før du tar det endelige valget. Mange av kokeapperatene og stort sett alle komfyrer med bluss kan også plasseres i et balanseoppheng, noe som er spesielt vanlig i seilbåter. Dette følger med i pakken på mange av produktene, og montering med dette vil øke innbyggingsbrdden noe.

 

Eksempel

Du vil ha en stekeovn for innfelling så huk av for det, og spenning 12 volt. Du vil se hele utvalget så pris og produsent lar du i dette eksempelet stå åpne.

Du har plass til en stekeovn som er maksimalt 55 cm bredt og 48 cm høyt. Dybden er 60cm.

Da skyver du den høyre rundingen på skyveknappen for «Høyde» til 480 mm, og tilsvarende for «Bredde» til 550 mm og «Dybde» 460 mm - siden det er største dybde på stekeovnene våre
Da reduseres antallet stekeovner til de som passer innenfor målene dine.

Mange ønsker å ha så stor stekeovn de har plass til, og da kan du på samme måte skyve den venstre rundingen for å fjerne de minste stekeovnene, f.eks til 430 mm på bredde siden du ønsker å utnytte bredden best mulig. Samme valg kan du gjøre for høyde og dybde.

Hvis du synes det er vanskelig å treffe eksakt med slideren kan du også benytte de små opp-og-ned-pilene ved siden av tallene. Merk at slideren for høyde kan endre seg når du endrer på bredde-slideren, og tilsvarenede på de andre. Dette skyldes da at det f.eks ikke finnes så høye stekeovner som du har plass til, med den bredden du har valgt. Opplever du det så velg et intervall på det målet som er viktigst for deg.

Du må gjerne prøve deg litt frem for ikke å få for få alternativer.

Velg kategori, , og eventuelt produsent og prisintervall, hvis det er aktuelt for deg.

Velg "Høyde", "Bredde" og "Dybde" med slidere.

Kokeapperater

 

Komfyrer med kokebluss

 

Stekeovn for innbygging