Seatronic

Garmin quatix 8 – Maritim smartklokke med AMOLED-skjerm

Garmin quatix 8 er en maritim smartklokke med AMOLED-skjerm med ripebetandig safirglass, slitesterk titanbesel og kraftig LED-lommelykt. Dykkeklassifisering på 40 meter og lekkasjesikre knapper. Med innebygd høyttalere og mikrofon kan du stemmestyre en kompatibel kartplotter, eller bruke touchskjermen. Du kan foreta anrop fra håndleddet når klokken er koblet til smarttelefonen din.

I tillegg har den alle de "vanlige" smartklokkefunksjonene, inkl. en rekke sesorer som GPS/Galileo, pulsmåler, høyde- og dybdemåler, kompass, gyroskop, akselerasjonsmåler, termometer og lyssensor. treninsøkter og treningsprogrammer,aktivitetsprofiler for de aller flester idretter og treningsformer, sikkerhets og sporingsfunksjoner, musikk, og helse og velvære.

Du kjenner kanskje til Garmin fēnix 8-modellene? Garmin quatix 8 er tilsvarende modell for oss båtfolk!

Velg mellom en 47 mm modell med god batteritid, eller en 51 mm-varianten der den er Imponerende. Levers med silikonrem.

 

 

Garmin quatix® 8-serien

Garmin quatix 8 er den ultimate nautiske smartklokken laget for alle som føler seg hjemme på vannet, men den har i tillegg alle egenskapene du ønsker deg fra Garmins velkjente fēnix-modeller - så her får du virkelig i både pose og sekk.

quatix 8 kan brukes for å styre eller overvåke elektronikken i båten – blant annet kartplotter, autopilot, Fusion lydanlegg og Garmins seilbåtinstrumenter. I tillegg har den som nevnt alle de «vanlige» smartklokkefunksjonene som kan holde styr på bevegelse, puls, sykkel, golf, langrenn, alpint,dykking, sykling, fotturer, styrketrening, SUP, kajakkpadling og en rekke andre.

I tillegg ser klokken meget bra ut, med en stil som kan brukes både på jobb, til fritid og fest.

Blir noen av disse dine favorittfunksjoner?

Garmin quatix 8 er en premium smartklokke, designet for livet ved roret. Klokken er dykkeklassifisert og har lekkasjesikre knapper, et sensorbeskytterdeksel i metall, og en klar AMOLED-skjerm på 1,4″ med ripebestandig glass og titanbesel.

Quatix 8 har funksjonene du trenger på sjøen – og dem du vil ha når du er på land!

Kartplotter talekontroll

Hold fokus når du er på sjøen, og bruk den innebygde høyttaleren og mikrofonen på quatix 8 for å styre en kompatibel kartplotter med talekommandoer.

Omfattende styrekontroll

I tillegg til kartplotteren jkan du få fjernkontrollfunksjoner på utvalgte kompatible autopiloter, Force trollingmotorer, Fusion-stereoanlegg med mer.

Innebygd høyttaler og mikrofon

Ring og motta anrop fra klokken når den er parkoblet med smarttelefonen din. I tillegg kan du kontrollere klokkefunksjoner med talekommandoer utenfor allfarvei – eller bruke smarttelefonens taleassistent til å svare på tekstmeldinger med mer.

Dedikerte maritime funksnoner

Båt- og seileapper gir deg data som hjelper deg på sjøen - både for rekreasjon og regatta. Få alarmer om tidevannsendringer eller hvis ankeret dregger. Kom på pallen med seilespesifikke funksjoner som bauteassistent, startlinjeveiledning og regattatidtaker.

Innebygget LED-lommelykt

En integrert lommelykt med justerbar lysintensitet,  og et rødt sikkerhetslys som ikke ødelegger nattsynet.

Trening og helse

Begynn hver dag med en tilpasset morgenrapport som gir deg en daglig oppsummering av helse- og velværeinformasjon. quatix 8 hjelper deg med å maksimere både treningseffektiviteten og restitusjonen. Puls, søvn, EKG og body-battery er andre stikkord for helsefunksjonene.

Garmin quatix 8

Velg mellom 47 og 51 mm, Begge har like stor skjerm, og de samme funksjonene.

Hovedforskjellen er batteritiden. 47 mm har en smartklokke-batteritid på 16 dager, mens 51 mm har hele 29 dager. Batteritiden kan økes i batterisparingsmodus, og den forkortes i alltid-på-modus, og med alle satelittsystemer og musikk på.

Klokkene veier hhv. 73 og 92 gram, med silikonrem.

Garmin quatix 8, 47 mm maritim smartklokke med AMOLED-skjerm
Garmin quatix 8, 47 mm maritim smartklokke med AMOLED-skjermNyhet
Garmin
13 499,–
Bestillingsvare
Garmin quatix 8, 51 mm maritim smartklokke med AMOLED-skjerm
Garmin quatix 8, 51 mm maritim smartklokke med AMOLED-skjermNyhet
Garmin
14 499,–
Bestillingsvare

Garmin quatix 7 Solar Edition

Med solcellelading og titanlenke

Garmin quatix 7

Standard Garmin Quatix 47mm

Garmin quatix 8 nøkkelegenskaper

  • Nautisk smartklokke med en 1,4-tommer krystallklar AMOLED-skjerm med titanbesel og innebygd LED-lommelykt
  • Hold fokus på sjøen, og kontroller en kompatibel kartplotter med talekommandoer via Bluetooth-tilkobling
  • Omfattende tilkoblingsmuligheter og fjernkontrollfunksjoner med kompatible Garmin-kartplottere, autopiloter, Force-trollingmotorer, Fusion-stereoanlegg med mer.
  • Innebygd systemtilkobling med strømming av båtdata som viser kurs, hastighet, vanndybde med mer når du parkobler enheten med kompatible Garmin-kartplotter eller -instrumenter
  • Båt- og seileapper gir deg dataene du trenger for å spore tiden din på sjøen – hold deg oppdatert og få varsler om forestående tidevannsendringer og strøm som kan påvirke ankerfestet
  • Dykkeklassifisering på 40 meter og lekkasjesikre metallknapper gjør klokken perfekt for for dykkeaktiviteter
  • Seilespesifikke funksjoner som bauteassistent, startlinjeveiledning og regattatidtaker kan gi deg et fortrinn over konkurrentene
  • Foreta og besvare telefonanrop fra håndleddet med den innebygde høyttaleren og mikrofonen for å når klokken er parkoblet med en smarttelefon. Med talekommandofunksjonen får du også tilgang til utvalgte klokkekontroller uten smarttelefontilkobling

Maritime egenskaper

Som båtfører er det alltid praktisk å ha oversikten, med Garmin quatix 7 får du nettopp dette.

Garmin quatix® 7 er en serie med premium GPS-klokker for bruk i båt. quatix 7 kan brukes for å styre eller overvåke elektronikken i båten - blant annet kartplotter, autopilot, Fusion lydanlegg og Garmins seilbåtinstrumenter. I tillegg har den alle de «vanlige» smartklokkefunksjonene som kan holde styr på bevegelse, puls, golf, sykling, fotturer, SUP, kajakkpadling og mye annet. I tillegg ser klokken meget bra ut, med en stil som kan brukes de fleste steder.

Garmin quatix 7 har mange kjekke hjelpemiddler som gjøre livet ombord bare enda litt bedre! Ved hjelp av autopilot appen kan du styre båten selv når du ikke står ved roret. Du kan endre styrekursen, aktivere mønsterstyring eller følge en rute på kartplotteren, og med den innebygde Fusion-Link Lite appen kan du styre underholdningssystemet ditt rett fra klokken. I tillegg til dette vil du kunne dele all data fra kartplotteren inn på klokken. Blant annet om vanndybde, motorturtall, vind, egendefinerte data med mer..