Produktbeskrivelse
Lowrance HOOK Reveal 7 er en 7" kartplotter med ekkolodd, som er spesielt godt egnet til fiske. HOOK Reveal 7 kommer med to innovative fiskefunksjoner; FishReveal og Genesis Live-kartlegging, som gjør det enklere å finne fisk og holde oversikt over gode fiskesteder.
HOOK Reveal 9 er enkel å bruke som kartplotter, med enkle og selvforklarende skjermbilder og menyer som kan tilpasses. Også ekkoloddet er svært enkelt i bruk, og har autojustering ("tuning") – skru på kartplotteren og start fisket.
Kartplotteren har innebygget GPS, og har SD kortspor for å lagre Genesis Live ekkoloddata. Det inkluderte basiskartet over hele verden er fint for oversikt, men ikke egnet for navigering. Kartplotteren støtter gode elektroniske sjøkart fra C-MAP og Navionics. Velg de kartene som passer din bruk.
Inkludert ekkoloddsvinger
Lowrance HOOK Reveal 7 leveres med 50/200 kHz HDI hekkgiver, som har god ytelse på dypt vann, tegner strukturer under båten og sporer fisk.
- Kabellengde: 6 m
- 8-pin plugg
Ekkolodds maksimale dybder
Ekkolodd er ofte oppgitt med en maksimal dybde fra produsenten, det er den du normalt finner under spesifikasjoner. Denne er ofte teoretisk, eller forutsetter perfekte forhold som helt rent ferskvann og hard bunn - og en svinger som minimum har de samme spesifikasjonene som selve ekkoloddet eller ekkoloddmodulen. I praksis vil saltinnhold, urenheter, bunnforhold, strøm, båtens hastighet og ikke minst svingerens plassering og kvalitet spille en stor rolle. I praksis er den maksimale måledybden vesentlig mindre, dette gjelder alle produsenter.
Som et eksempel vil vi si at en kartplotter meg oppgitt dybde på 350 m (i ferskvann) i praksis vil ha en effektiv dybde på 200-250 m i saltvann, og realistisk se fisk på 100-150 m.
På denne modellen har såpass mange erfaringer at vi har satt 100 m i spesifikasjonene, noe som er godt under produsentens data. Dette er da en mer realistisk maksimaldybde under normale norske forhold. Merk at DownScan Imaging vil ha en vesentlig lavere maksimaldybde.
Nøkkelfunksjoner
- FishReveal gjør det enklere å finne og identifisere fisken
- Genesis Live-kartlegging av bunnen i sanntid
- Ekkolodd med autojustering
- SolarMAX-skjerm med god lysstyrke (1000 NITS)
- Tastatur med ett-trykks tilgang til viktige funksjoner
- microSD-kortspor
- Enkel montering innfelt i dashbordet eller med festebrakett
- Forbedret ekkoloddytelse på dypt vann
- Veipunkt, ruter, spor: 3000 veipunkter, 100 ruter, 100 spor
- GPS: 1 Hz GPS GLONASS WAAS EGNOS MSAS
I esken
- Lowrance HOOK Reveal 7 kartplotter
- Lowrance HDI 50/200 kHz ekkoloddgiver
- Monteringsbrakett med skruer
- Strømkabel og sikringsholder med sikring
- Brukerveiledning, installasjonsveiledning og annen dokumentasjon